Середа, 22.01.2025, 03:03
Школа Бойового Гопака "Орел"
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Категорії розділу
Верховний Учитель [1]
новини сайту [52]
Меню сайту
Наші друзі
 Школа
  
В древні часи, багато тисячоліть тому, коли ще племена гопалів населяли береги Світязя, коли Волинь простиралася від берегів Дніпра до Карпат, ще до того як племена розселилися і понесли в Індію та в інші куточки Світу знання, культуру та потужне лицарське бойове мистецтво, як ті далекоглядні гострозорі орли, здіймалися волхви над нашим життям, над часом та історією.

    Саме ці Орли своїми зіркими очима розгледіли велике і славне майбутнє для нашої країни.

Орел – сильний і гордий птах.

Орел – санітар життя.

Орел – символ воїна.

Орел – найближче до Сонця.

Орел – найближче до Бога.

Історія ШБГ «Орел»

 
Історія ШБГ «Орел» починається в жовтні 2006 року. Саме тоді тренер Бойового Гопака Юрій Циган за підтримки районної держадміністрації почав викладати Бойовий Гопак на базі районного Будинку школяра в школах с.Льотничого та с.Березовичі. А в січні 2007р. було започатковано ще два осередки ШБГ «Орел» в Володимир-Волинському районі: в с. Микуличі та осередок в м. Володимир-Волинському на базі міської гімназії.
Вже в листопаді 2006р. представники ШБГ «Орел» їдуть на чемпіонат Волині з Бойового Гопака в м. Любомлі (як глядачі).

В лютому 2007р. в районних газетах виходять статті та в новинах на місцевому телебаченні транслюється репортаж про ШБГ «Орел».
А в березні 2007р. показова група ШБГ «Орел» бере участь в презентації ШБГ «Буревій» в м. Нововолинську.
В квітні 2007р. показова група ШБГ «Орел» бере участь в святі присвяченому всесвітньому Дню здоров’я в школі с. Льотниче, а також в звітному концерті районного Будинку школяра. 19 травня 2007р участь представників ШБГ «Орел» в здачі технічних елементів на р.м. «Жовтяк» у м. Ковелі.
20 травня 2007р. показова група ШБГ «Орел» робить виступ на відкритті районного Фестивалю фізкультури в м. Устилузі, та в районних газетах виходить стаття про школу. 8 червня 2007р. – одноденна екскурсія до місця Берестейської битви. 3 червня 2007 року одноденне таборування гопаківців ШБГ «Орел» у лісі поблизу с. Фалемичі.
З 25 червня 2007р. по 15 липня 2007р. учні ШБГ «Орел» беруть участь в вишкільно-оздоровчих таборах Волинської Федерації Бойового Гопака. А представники ШБГ «Орел» беруть участь у І Міжнародному навчально-вишкільному семінарі з Бойового Гопака, що відбувся з 15 липня по 15серпня 2007р.в м. Калуш Івано-Франківської області.
9 вересня – вшанування пам'яті вояків УПА, що загинули під час ВВВ при обороні Старого Загорова в Локачинському районі Волинської обл.
16 вересня – поїздка-екскурсія в музей народної архітектури та с.г. в с.Рокині.
30 вересня 2007р. похід до місцевості Близниці Любомльського р-ну Волинської обл. до козацьких поховань – могил братів близнюків часів Б.Хмельницького.
14 жовтня 2007р. – виступ у урочищі Вовчак, на місці школи старшини УПА на заході присвяченому 65 річниці УПА та річниці дня народження р. Шухевича.


Табори.

1)Вже традицією стає відвідування вихованцями Школи Бойового Гопака різних історичних місць Волині. Хоча в Володимир-Волинському районі Бойовий Гопак недавно, та гопаківці вже побували на місці Берестейської битви навесні. Де 300 козаків протягом кількох днів утримували ворожу армію. Хлопці та дівчата з інтересом відвідали музей козацьких речей знайдених після битви, також підземну церкву, в якій молився Б. Хмельницький, відвідали могили та вшанували пам'ять козаків. Та найцікавіше було походити біля місця в болотах, де до останньої краплі крові боровся з ворогами козак Нечай. Він відбивався на маленькому дерев’яному човнику. Те місце до цих пір не заросло – там завжди є вода. Люди кажуть що там немає дна.                                                                                                                                          

2)Вже восени майбутні козаки відвідали Старий Загорів, де чота воїнів АПА в будівлі монастиря три тижні стримувала натиск гітлерівців. Витримавши численні атаки і бомбардування, частина вояків таки з’єдналася з своїми. Цікаво було послухати спогади ветеранів про події тих часів. А також дослідити руїни монастиря, де зруйнований дах і в підлозі ще збереглися пробоїни від фашистських бомб.                                                                                                                           

3)Великий потяг до народної архітектури та побуту привів гопаківців в музей народної архітектури в Рокині. Привітний господар Середюк О.М. провів цікаву лекцію в галереї музею. Хлопці та дівчата дізналися багато цікавих моментів становлення державності України, походження української мови та культури. Привітна господиня музею нагодувала смачним борщем та справжнім Кулішем. Природно вписалися яскраві червоні та сині шаровари в інтер’єр музею. Адже крім лекцій та обіду гопаківці наполегливо тренувалися протягом дня, чим викликали посилений інтерес гостей музею. Виявляється козаки здатні не тільки їсти сало з варениками та пити горілку, а ще і спритно вправлятися в бойовому мистецтві.                                                                                                      

4)Цікаво проходить життя, коли ти енергійний, наполегливий, коли в тебе багато друзів. От і цього літа для самих наполегливих вихованців ШБГ проводилися навчально-вишкільні табори. Це була справжня школа самостійного життя. Адже гопаківський табір – це справжній козацький табір. Взяли участь в таборах ВФБГ і гопаків ці Володимир-Волинського району. Для дітей молодшого віку табір проводився на березі озера Сомин. Найбільше вражень залишили пісні біля ватри, тренування та ігри на березі озера та ранкові купання. Хоч і страшнувато було спочатку, адже за переказами на дні озера ще живе велетенський сом, який інколи виринає з глибини і живиться качкою. Також учасники дізналися про лікувальні властивості деяких рослин.                                                                                                                                                

5)Для старших гопаківців проводився табір «Волинська Січ» в с. Миляновичах. В таборі було багато цікавих та веселих моментів, та разом з цим і багато уроків вивчили гопаків ці. Цього літа на січі збудували вежу для спостереження та на вихідних переглядали цікаві фільми. А особливо запам’яталося закриття табору з ватрою, потужною музикою та танцями та знову ж таки переглядом фільмів.                                                                                                                          

6)30 вересня 2007р учні з усієї ВФБГ збиралися в Любомлі аби відвідати місцевість, яка називається Близниці. Ця назва походить ще з часів Б. Хмельницького, бо тут захоронено двоє синів-близнюків одного козацького полковника, які загинули під час битви. Гопаківці відвідали (вже частково розриті чорними археологами) козацькі захоронення – а це два солідних розмірів кургани. А також вшанували пам'ять козаків різними іграми на вправність та кмітливість. Поверталися додому змучені дорогою, але задоволені прожитим днем. Адже кожен козак добре знає Бойовий Гапак, а ще історію рідного краю.                                                                            

7)Покрову – день Українського козацтва, день заснування УПА та день народж ення Р.Шухевича гопаків ці Володимир-Волинської ШБГ «Орел» святкували в урочищі Вовчак. Саме тут в часи другої світової війни  активно діяла школа командирів УПА, що виховувала кваліфікованих офіцерів. Після війни, все що нагадувало про цю школу було знищено, а село, що поблизу – зрівняли з землею. Зараз тут є тільки могили – захоронення, що нагадують про минувшу славу. Та ще про це місце пам’ятають ветерани УПА. Цікаво провели день гопаківці. З музичним супроводом на виступ, що фактично відбувався на галявині серед лісу, показовій групі допоміг  оркестр 51-ї механізованої  бригади м. Володимира-Волинського під керівництвом військового диригента  капітана О.М.Ношкалюка. А по дорозі додому гопаківці потрапили на справжній концерт народної пісні, бо їхали одним автобусом з хором народних артистів України. Сильні жіночі голоси просто заворожили своєю красою.
Copyright MyCorp © 2025